Deadline 24 to drużynowy, międzynarodowy maraton programistyczny organizowany przez gliwicką firmę Future Processing. W 2017 w podziemiach Muzeum Śląskiego, odbyła się jego 9 edycja, którą na zlecenie organizatora było mi dane fotografować.

Podczas finału rywalizowało 90 uczestników z całego świata, pochodzących m.in. z Polski, USA, Rosji czy RPA. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu trzech zadań algorytmicznych w ciągu 24 godzin. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, kreatywnością oraz wytrwałością.

Na podium stanęli:

I miejsce – drużyna „Xeighdoughotiqueue” w składzie: Gennady Korotkevich (ITMO University), Roman Udovichenko (Yandex) i Sergei Zhgirovski (Yandex).

II miejsce – drużyna „AIM Tech”, którą tworzyli: Renat Gimadeev (AIM Tech), Aleksei Safronov (AIM Tech) i Artem Verkhoglyadov (AIM Tech).

III miejsce – zajęli polacy, ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli „HoRyxoGon” – Marek Cygan (Uniwersytet Warszawski), Przemysław Dębiak oraz Eryk Kopczyński (Uniwersytet Warszawski).

Całe przedsięwzięcie było świetnie zorganizowane, dopracowane w szczegółach. Choć event ten nie należał do dynamicznych, myślę, że udało mi się go przedstawić w dynamiczny sposób. Starałam się jak zwykle pokazać zarówno ogół jak i szczegół, uczestników, pracowników i całą atmosferę jaka miała miejsce na wydarzeniu. Sami oceńcie jak mi się to udało? 😉